hytect - samočistiaca keramika

Samočistiace antibakteriálne dlažby a obklady

Jedná sa o revolučnú novinku v oblasti keramických obkladov a dlažieb s vysokou samočistiacou a baktériocidnou schopnosťou. Patentovo chráneným postupom je povrch keramických obkladov zatavený tenkou priehľadnou vrstvou oxidu titaničitého- titándioxidu- a ďalších anorganických komponentov. Vrstva nemá absolútne žiadny vplyv na vzhľad a ostatné vlastnosti a vďaka hydrofilnému a antibakteriálnemu efektu na povrchu keramiky zlepšuje jeho hygienické vlastnosti. Jej životnosť je totožná zo životnosťou keramiky. Vrstva hytect je pri styku s kyslíkom a vlhkosťou za pomoci slnečného svetla alebo UV svetla zo svietidiel zdrojom aktívneho kyslíku, ktorý sa vyznačuje vysokými bakteriocidnými účinkami. Preto sú na takomto povrchu keramiky organické látky, choroboplodné zárodky, baktérie, plesne, kvasinky a podobne zoxidované a zničené.

Merania preukázali že 99% všetkých baktérií pri kontakte s povrchom odumiera v priebehu 30 minút. Pôsobením hydrofilného efektu sú potom zvyšky rozložených organických nečistôt ľahko odstrániteľné. Mimochodom, hydrofilný znamená priateľský voči vode. Takýto povrch vyzerá tak, že kvapka vody ktorá naň dopadne nestečie dole povrchom ako klasická slza čo sa kotúľa z očí. Ale roztiahne sa po celom povrchu ako ultratenký film, poza nečistoty a usadeniny, ktoré zároveň aj zmýva. Aktívny povrch takto upravenej keramiky neutralizuje zápachy. Navyše si doma za pomoci domáceho UV svetla z lampy vytvárate aktívny kyslík.Keramické obklady a dlažby s aktívnou povrchovou vrstvou na báze TiO2 predstavujú úplne novú generáciu moderných výrobkov s mimoriadnymi vlastnosťami, s perspektívou použitia všade tam, kde je požadovaná maximálna hygiena a ľahká údržba stien, podláh, bazénov, či fasád.

Bez ohľadu na konkurenčné produkty v oblasti keramických obkladov a dlažieb, hytect má deklarované samočistiace účinky reálne preukázateľné v praxi. Konkurenčné produkty pracujú na báze hydrofóbnosti, čiže vodu odpudzujúcom princípe. V tomto prípade dochádza k perlovitému odkvapkaniu vody ponad nečistoty usadené na povrchu a len čiastočnému čisteniu povrchu.

Klasický typ obkladu

Kvapky vody sa tvoria....po uschnutí ostáva na povrchu vodný kameň a viditeľná špina

Obklad s technológiou hytect

Voda sa roztiahne po povrchu ako tenký film a plošne podmýva nečistoty.

Kde všade sa dá použiť?

V kuchyni, kúpeľni, na toalete, ako dlažba vo všetkých miestnostiach, ale predovšetkým všade tam, kde je hygienická čistota nutná. Tam kde sa pripravuje jedlo, kde sa hrajú vaše deti, kde sa zachraňujú životy hytect zachová hygienickú čistotu. Obrovská škála tvarov, farieb a povrchovej štruktúry vyhovie každej predstave a každému vkusu.

Čistá práca Tam kde sa pracuje s potravinami, v školách, jedálňach, reštauráciách, závodných kuchyniach a závodoch na spracovanie potravinových výrobkov je hygienická čistota žiadaná. Použitím obkladov a dlažieb s povrchovou úpravou hytect dodržíte všetky predpísané normy, zbavíte sa nepríjemného zápachu a bez problémov udržíte čistotu pri upratovacích prácach.

Rýchla rekonvalescencia V nemocniciach, klinikách, operačných sálach a ambulanciách je absolútna hygiena najvyššou prioritou. Práve tu sa vlastnosti povrchu hytect uplatnia v najvyššej forme. Zastaví sa šírenie zdraviu škodlivých húb, baktérií a mikroorganizmy a minimalizuje sa riziko šírenia infekcií.

Čisté potešenie Fitnescentrá, sauny, plavárne, wellness priestory. To všetko vám prinesie čisté potešenie a vďaka použitiu hytectu zníži náklady na čistenie priestorov.